Blog
ponedjeljak, svibanj 14, 2012

Sezona 2011./12. završena je na 7. mjestu. Nakon ne baš uspješnog početka, u kojem bi često 'ostajale kratke' za pogodak-dva, što je rezultiralo slabom pozicijom na  tablici, ozljeda nekih igračica, te potencijalne krize koja se mogla desiti zbog konstantnih 'pehova' i tolikog truda, volje i želje koji baš i nisu davali rezultate, nismo spuštale glave, odustajale i pokazale da nam nije mjesto na  dnu tablice. Nadamo se da će se ova uzlazna putanja nastaviti, te da ćemo u sljedećoj sezoni pokazati još više koliko znamo i možemo, te da možemo biti u vrhu prvenstvene ljestvice.

subota, svibanj 12, 2012

U subotu 12.5.2012. u dvorani ŠSD 'Robert Barbić' u Senju, rukometašice Sloge odigrale su posljednje ovosezonsko kolo. Iako u nepotpunom sastavu, u utakmicu se ušlo ozbiljno i sa velikom željom da se sezona završi pobjedom. Sloga je  u početku vodila po 2-3 pogotka razlike, međutim, kako se bližio kraj prvog poluvremena, djevojke iz Senja su izjednačile i povele, te se na odmor otišlo rezultatom 16:15.

Drugo se poluvrijeme nastavilo konstantnim vodstvom domaćina, u jednom trenutku i 5 razlike. Sloga se nije uspijevala obraniti ni realizirati napade, međutim od rezultata 24:21, Slogašice su zaredale uspješne obrane te pogotke kojima je rezultat izjednačen na 24:24. Unatoč velikoj želji da se krene kući sa bodovima iz Senja, šansa za preokret zbog manjka koncentracije nije iskorištena.

Nerealizirani napadi i kontre pomogli su igračicama Senie da opet povedu, a utakmica je završila 28:24. Treba istaknuti da su se sve djevojke u ovoj čvrstoj utakmici, sa dosta grubosti od strane domaćina izuzetno potrudile, dale svoj maksimum i da su, unatoč tuzi zbog neosvojenih bodova, odigrale dobru utakmicu u kojoj su pokazale svoju kvalitetu. Kod igračica Sloge istaknula se Marija Stričević sa 13 postignutih pogodaka.